29. 11. 2022

Z toho vybruslíš! Vrchlabský šesťák bojuje s leukémií, klub pro něj založil sbírku

​Vážení rodiče, partneři i příznivci našeho klubu, jsou situace, které přesahují rámec běžného sportovního soupeření. Mezi takové patří určitě zdraví.

Náš klub se rozhodl svým dílem podpořit iniciativu klubu HC Stadion Vrchlabí s názvem

Z toho vybruslíš!

Iniciativa byla založena na podporu mladého sportovce Adama Jindřiška, hokejisty šesté třídy z blízkého Vrchlabí, jemuž lékaři v srpnu diagnostikovali akutní lymfoidní leukémii. Adam nyní v Motole průběžně absolvuje náročné série chemoterapií. Kvůli léčbě se však musel do Prahy dočasně přestěhovat, a to i s maminkou, která tak nemůže chodit do práce. Měsíční náklady na léčbu a rovněž speciální nízkobakteriální stravu se pohybují v řádu desetitisíců korun a zdravotní pojišťovna na ni nepřispívá. Další velmi náročnou léčbu, včetně transplantace kostní dřeně, má ještě před sebou.

Klub HC Dvůr Králové nad Labem bude vybírat dobrovolné příspěvky jak v rámci jednotlivých kategorií, tak i během Školy bruslení, která se koná každý týden v sobotu v čase 9:45 – 10:45. Veškerý výtěžek bude předán klubu HC Vrchlabí v rámci domácího zápasu starších žáků, který se koná dne 10.12.2022 od 15:10.

Předem velice děkujeme za příspěvky.

Vedení HC Dvůr Králové nad Labem

Foto: Archiv rodiny Adama Jindřiška