26. 11. 2022

Sobotní dopoledne patřilo na zimním stadionu ve Dvoře Králové těm nejmenším

​Sobotní dopoledne na královédvorském zimním stadionu patřilo novým hokejovým nadějím, které přišly na náborovou akci Týden hokeje. Za účasti klubových trenérů a funkcionářů, kteří se dětem věnovali jak na ledě tak i mimo něj, si celkem 22 účastníků vyzkoušelo jaké je to být hokejistou.

Po registraci do projektu Pojď hrát hokej se uskutečnila pro rodiče malá prezentace, kde si poslechli pár informaci o chodu našeho klubu a hokeji obecně. Trenéři si mezi tím převzali děti a zamířil s nimi na rozcvičku, kde si vyzkoušeli, jak se hráči připravují před každým tréninkem. Při převlékání na led si děti ještě prohlédly a vyzkoušely hráčskou a brankářskou výstroj, pro některé to bylo poprvé, co si ji mohli osahat. Poté už zamířily do haly k mantinelu, kde po pokynu trenérů postupně vstupovaly na led. Na ledě přišlo nejprve rozbruslení a následovalo rozdělení do skupin. Kluci a holky si procvičili základní kroky bruslení, vyzkoušeli si střelbu na branku a nájezdy, zahrály si několik her jako je například žralok, sbírání míčků, hru na ovečky a někteří si vyzkoušeli i minihokej, bruslily o sto šest.

Pevně věříme, že si chlapci a děvčata z dnešního dopoledne odnesli spoustu zážitků, protože z výrazů v jejich tvářích bylo vidět, že si to všichni pořádně užili. Doufáme, že se jim hokej na tolik zalíbil, že je brzy přivítáme v naší školičce bruslení a následně v hokejové přípravce.

Děkujeme všem zúčastněným a už teď se těšíme na další akci Pojď hrát hokej.

HC Dvůr Králové