20. 1. 2024

Dnes u nás proběhla akce Pojď hrát hokej ve Dvoře Králové nad Labem

Sobotní dopoledne 20. ledna 2024 na královédvorském zimním stadionu patřilo novým hokejovým nadějím, které přišly na náborovou akci Týden hokeje – Pojď hrát hokej. Za účasti klubových trenérů a funkcionářů, kteří se dětem věnovali jak na ledě tak i mimo něj, si celkem 10 účastníků vyzkoušelo jaké je to být hokejistou.

Po registraci do projektu Pojď hrát hokej se uskutečnila pro rodiče malá prezentace, kde si poslechli pár informaci o chodu našeho klubu a hokeji obecně. Trenéři si mezi tím převzali děti a zamířili s nimi na rozcvičku, kde si vyzkoušeli, jak se hráči připravují před každým tréninkem. Poté už zamířily do haly k mantinelu, kde po pokynu trenérů postupně vstupovaly na led. Na ledě přišlo nejprve rozbruslení a následovalo rozdělení do skupin. Kluci a holky si procvičili základní kroky bruslení, zahráli si několik her jako je například žralok, sbírání míčků, hru na ovečky a mohli se podívat na minihokej, který předvedly děti z přípravky. Termín jsme zvolili záměrně při naší pravidelné škole bruslení.

Pevně věříme, že si chlapci a děvčata z dnešního dopoledne odnesli spoustu zážitků, protože z výrazů v jejich tvářích bylo vidět, že si to všichni pořádně užili. Doufáme, že se jim hokej na tolik zalíbil, že je brzy přivítáme v naší školičce bruslení a následně v hokejové přípravce.

Děkujeme všem zúčastněným a už teď se těšíme na další akci Pojď hrát hokej.

HC Dvůr Králové